Skoč, křídla roztáhneš cestou. (Ray Bradbury)

Pomoc opuštěným psům

Je nás spousta, komu není lhostejný osud opuštěných psů. Jen málokteří z nás však jsou ochotni skutečně pomoci. Vendula Tóthová s Leonou Pavlíkovou z 6. třídy uspořádaly sbírku s názvem Pomozte nám prosím!

Cílem akce bylo získat finanční prostředky pro táborský psí útulek. Několik šesťáků proto vyrobilo pár maličkostí - jehelníčky, obrázky, rozvrhy hodin a vonné pytlíčky s bylinkami, které postupně prodávali svým spolužákům. Výrobky šly nečekaně na dračku. Šesťáci získali obdivuhodných 2 752 Kč! Peníze pak vyměnili za 75 psích konzerv, na kterých si smlsnou psi v táborském útulku.

Je třeba poděkovat všem, kteří si zakoupili nějakou drobnost a přispěli tak do sbírky. Velký dík patří i organizátorkám akce a jejich spolužákům, kteří akci uspořádali, aby pomohli těm, kteří si sami pomoci nedokážou.

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka,  nezapomínejme na to a pomáhejme svým přátelům i nadále!

I Pavlov by slintal.