Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek. (Theodore Roosevelt)

Kolem do pískovny

Ve čtvrtek 20. června byl uspořádán pro žáky 5. A a 5. B cyklistický výlet. Z Veselí nad Lužnicí, kam jsme se dopravili vlakem, vedla naše trasa krásnou přírodou po hrázích třeboňských rybníků až k rybníku Rožmberk. Poobědvali jsme v lesní osvěžovně Kocanda a na zpáteční cestě jsme si prohlédli písečnou dunu Slepičí vršek. Celou trasu dlouhou více než 40 km zvládli všichni cyklisté bez problémů. A protože nám počasí přálo, zakončili jsme výlet osvěžením u Vlkovské pískovny.

Pate tridy cyklovylet 2024 APate tridy cyklovylet 2024 B