Přiznat si, že na něco nemáš, není slabost, ale velká síla. (Radek Jaroš)

McDonald's Cup 2023 (4. a 5. třída)

Na táborské Viktorce v květnu pokračoval další díl fotbalového McDonald´s Cupu, kterého se tentokrát zúčastnili žáci ze čtvrtých a pátých tříd. Konkurence byla obrovská, což dokazuje i účast celkem 25 škol z táborského okresu. Náš tým začal turnaj vyrovnaným soubojem se soběslavskou školou Edvarda Beneše, když jsme těsně před koncem dostali po hrubé chybě gól a zápas jsme prohráli 1:0. Tento zápas také ve výsledku znamenal, že jsme v tabulce již nemohli skončit na 1. místě a hrát o celkové vítězství. Následující výhry nad Sezimovým Ústím 9. května 4:0 a nad Čekanicemi 1:0 však znamenal v tabulce celkové 2. místo. Tím jsme se kvalifikovali do další části turnaje, kde jsme mohli bojovat o konečné 7. místo. Následující zápasy nám však mnoho radosti nepřinesly a po porážkách od Plané nad Lužnicí, Chýnova a Veselí nad Lužnicí ČSA jsme se nakonec museli spokojit s konečným 12. místem. Celkovým vítězem se stala škola z Veselí nad Lužnicí Blatské sídliště, která ve finále porazila Sudoměřice u Bechyně 2:0.

MCDonaldsCup 45 2023