Kéž by nám Pán Bůh všeliké to vlastenčení z huby do rukou vraziti ráčil! (Karel Havlíček Borovský)

Atletický čtyřboj na Stadionu Míru

Sešli jsme se v pondělí 3. června ráno u vlakového nádraží a trochu jsme se báli počasí (po minulých letech), ale to se naštěstí umoudřilo a nepršelo.
Soutěžilo celkem 30 žáků v hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky, v krátkém a dlouhém běhu. Děti z 1. třídy byly zpočátku trochu vyjukaní, ale starší spolužáci se jich ujali, radili a fandili, co mohli.
To bylo znát i na výsledcích – z 18 škol jsme byli průměrně na 9. místě. Největší radost měly dívky z 5. třídy – Linda Doležalová, Alice Paikrová a Veronika Křížová, které s počtem 20 021 bodů obsadily 1. místo a tím získaly i zlatou medaili. Nemenší radost a bronz dostali chlapci z 5. třídy – Maxim Koniakin, Alexandr Mikulanda a Josef Samec, kteří dosáhli na 17 699 bodů. Jásali jsme společně i s Lindou Doležalovou, která v jednotlivcích získala bronzovou medaili.
Je báječné zjistit, že i když jsme malá vesnická škola, máme velmi šikovné děti, které se nebojí vítězit a předhonit i spolužáky ze sportovních škol.
Mgr. Věra Jirmusová
Mgr. Marie Kopečková