Učedník, od něhož nikdy nežádáme nic takového, co vykonat nemůže, nikdy neudělá všechno, co může. (John Stuart Mill)

Beseda se spisovatelkou

V pondělí 16. ledna se čtvrťáci a páťáci potkali s autorkou knih pro děti Michaelou Fišarovou. Jejich setkání uspořádala obecní knihovna. Já osobně jsem byla z besedy nadšená, ale o mě tak úplně nešlo.

Tady jsou postřehy páťáků:

• Původně jsem si myslela, že mě to nebude zajímat, ale nakonec je to dobrý zážitek.
  • Na besedě se mi líbilo, že měli takové živé vyprávění.
  • Dozvěděli jsme se něco o Islandu a taky jsem zjistil, jak se jmenuji islandsky.
  • Michaela Fišarová není jen spisovatelka, ale dokonce je paní učitelka angličtiny a češtiny.
  • Líbila se mi knížka o Islandu, protože bych se chtěl na Island podívat.
  • Pan Miroslav Reil doprovázel paní spisovatelku a vtipně předváděl ukázky z knížky.
  • Místo školy to bylo dobrý. Díky Miroslavu Reilovi to bylo i vtipné.
  • Bylo to zábavné, ale židle byly nepříjemné.
  • Líbilo se mi, jak pan Reil vyprávěl úryvek z knihy Náš dvůr má tajemství.
  • Paní Michaela byla velmi zábavná a moc se mi líbila kniha Ela v zemi trollů. Na panu Miroslavovi se mi líbily herecké výkony, byly velmi legrační.
  • Byly tam zajímavé knihy, mohli jsme si je koupit. Nejvíce se mi líbila knížka V bříšku.
  • Spisovatelčiny knihy mě inspirovaly a já jsem si začala psát příběh.
  • Pan Miroslav Reil nás moc pobavil a i vylekal.
  • Mohli jsme si koupit knihu, kterou nám paní Fišarová podepsala. Kdo si nekupoval, tomu se podepsala na papírek.
  • Paní Fišarová byla moc milá dáma. Pan Miroslav byl skvělý herec, velice jsme se nasmáli.

Beseda byla skvělá!

Beseda spisovatelka 5 2023