Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. (Kryštof Kolumbus)

Roboti tančí

Vývoj digitálních technologií jde závratným tempem kupředu. Nedílnou součástí této oblasti je i robotika, které se hlavně ve výrobních závodech využívá čím dál více. Budou tedy stále častěji potřeba odborníci, kteří o tato zařízení budou pečovat a samozřejmě je i sestavovat a programovat. Proto i ministerstvo školství rozšířilo od minulého školního roku výuku předmětu Informatika a do jeho osnov zařadilo i téma programování a robotiky.
Na naší škole se tak žáci seznámí i s touto oblastí digitálních technologií a sami si sestaví a naprogramují vlastního robota. Tak je tomu v současnosti i v 8. třídě, kde žáci v hodinách staví a programují roboty ze stavebnice Lego Spike. Jak dokládají fotografie, žákům tato činnost přináší chvíle zábavy i chvíle mnohdy náročného přemýšlení při hledání chyb ve svých programech. Programování a robotika nejsou totiž vůbec snadné oblasti informatiky.

roboti tanci 8 2023