škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Přiznat si, že na něco nemáš, není slabost, ale velká síla. (Radek Jaroš)

Jak se dělá ZOO

Dne 23. října se žáci a žákyně 6.A, 6.B a 7. třídy vypravili do Městského střediska kultury a sportu Spektrum v Sezimově Ústí, aby si poslechli zkušenosti bývalého dlouholetého ředitele Zoo Praha Petra Fejka. Během dvouhodinové talkshow “Jak se dělá zoo” vyprávěl pan Fejk o tom, jak převzal zoo se zvířaty žijícími v nevyhovujících podmínkách a snažil se přeměnit zoo v moderní a přátelské prostředí pro zvířata i návštěvníky. Popisoval situaci během povodní, kdy vodní hladina vystoupala do výšky až deseti metrů a zaměstnanci měli jen 8 hodin na přestěhování zvířat. Povodně zmiňoval jako nejtěžší okamžiky ve svém životě, ovšem následná obrovská vlna solidarity, dobrovolné pomoci a finančních darů pomohla zoo znovu postavit na nohy, modernizovat a nakonec pozvednout mezi 10 nejlepších zoo na světě dle časopisu Forbes. Hlavním poselstvím přednášky byla péče o přírodu v našem bezprostředním okolí, aby se z běžně dostupných živočišných druhů nestaly ohrožené.

A co nejvíce zaujalo naše žáky?

Vojtěch Orel: „Během povodní museli utratit sloníka.“

Ema Drtinová: „Nejlepší byla soutěž, ve které jsem skoro vyhrála pexeso.“

Šimon Plachý: „Narození první opičky jménem Moja.“

Kamila Bartoňová: „Pražská zoo chová žirafu Šimona, který je prý plachý a má rád rohlíky.“

Tereza Babeliaková: „Na úklidu po povodních se podíleli i místní lidé.“

Tereza Lukešová: „Dobrá byla poznávačka zvířat podle zvuků.“

Zuzana Petráňková: „Nejvíce mě zaujali dva ptáci na konci přednášky. Zjistila jsem, že pražská zoo je jedna z nejlepších na světě.“

David Pouzar: „Při povodních odplaval tuleň do Německa a při zpáteční cestě zemřel vyčerpáním.“

Program nás zaujal praktickými zkušenostmi s mnoha zvířaty, historkami vtipnými i smutnými a především apelem na ochranu přírody.

Jak se dela ZOO 2024