Když mi bylo pět, máma mi říkala, že klíčem ke spokojenému životu je být šťastný. Ve škole se mě pak ptali, co chci v životě dělat. Když jsem odpověděl, že být šťastný, tvrdili mi, že jsem nepochopil zadání. Opáčil jsem, že oni nepochopili život. (John Lennon)

Pasování na čtenáře

V pondělí 12. května jsme se my žáci z I. A sešli ve škole ve čtyři hodiny odpoledne, abychom našim maminkám, tatínkům i babičkám ukázali, co jsme se za uplynulých osm měsíců ve škole naučili.
Připravili jsme si čtení pohádky Kráska a Netvor. Každý z nás přečetl kousek textu – někdo celou stránku, někdo půl, to podle svých sil a svého umění.
Trénovali jsme celý duben ve škole a i potají doma. Někteří z nás opravdu svým rodičům neukázali, co budou číst. O to větší bylo překvapení rodičů. Velmi jsme se snažili a dokázali celou pohádku společnými silami přečíst za třicet minut. Rodiče náš výkon ocenili potleskem.
Na závěr nás paní učitelka pasovala pomocí Pohádkového Slabikáře na čtenáře. Každý z nás obdržel diplom, na kterém získal titul Čtenář/Čtenářka.
Nakonec jsme ještě zapózovali fotografům a spokojeně se rozešli domů.

pasovani na ctenare