K tomu, abychom jasně viděli, často stačí jen změnit úhel pohledu. (Antoine de Saint Exupéry)

Alternativní zdroje energie

Tak znělo zadání projektu pro žáky 9. třídy.

Cílem bylo vyhledat informace o jednotlivých, nově se prosazujících zdrojích energie, srovnat jejich výhody a nevýhody, možnosti uplatnění v závislosti na podmínkách prostředí a uvést přiklady jejich použití nejen ve světě, ale pokud možno v regionu. Žáci se pak vzájemně seznámili s výsledky své práce a připravili nástěnku i pro ostatní spolužáky.

Také osmáci si vyzkoušeli formou skupinové práce projekt menšího rozsahu na téma Kovy kolem nás. Téma volně navazovalo na celoroční školní sběrovou akci s názvem Třídíme hliník z našich domácností. Úkol zpracovávali jako samostatnou  práci, kdy měli sehnat a roztřídit poznatky o daném kovu z hlediska historie, výskytu v přírodě a praktického využití.

Přiložené fotografie dokumentují jejich snažení.

Alternativní zdroje energie
Kovy kolem nás