Naučil jsem se být šťastný tím, že jsem své touhy omezoval, místo abych je uspokojoval. (John Stuart Mill)

Oranžová učebna

Naše škola využila nabídky Nadace ČEZ a požádala o nadační příspěvek na vylepšení zařízení odborné učebny fyziky a chemie. Naším záměrem je vybudovat další učebnu vybavenou počítači, která by byla zaměřena na přírodovědné předměty. Obávaným předmětům, jakými fyzika a chemie jsou, by mohla pomoci flotila 15 notebooků, na kterých by žáci mohli za pomoci výukových programů snadněji pochopit fyzikální jevy a souvislosti, ovlivňovat chemické reakce a ti starší třeba simulovat průběh funkcí v závislosti na proměnných. Žáci by měli zároveň přístup k Internetu a mohli by okamžitě získávat informace nutné pro řešení cvičení nebo laboratorních prací.  Zlatou třešničkou na technologickém dortíčku by mohl být digitální mikroskop, který by v tandemu s již instalovanou interaktivní tabulí umožňoval prezentaci výsledků pozorování pro všechny žáky současně, ale také záznam pozorování v čase a sdílení výsledků s partnery projektů ve školách po celém světě. Byl by to velký impuls pro zapojení školy do přírodovědně orientovaných projektů. Současná učebna ICT by pak sloužila především jazykům, výuce ICT a humanitním předmětům. Vedlejším efektem bude i lepší dostupnost počítačů pro všechny žáky školy.

Grant je podán a my čekáme na jeho výsledek. Nadace ČEZ spojila jeho vyhodnocení s hlasováním, kterým může školní obec podpořit svou školu a její aktivity. Od 15. dubna do 15. května můžete dát hlas své škole a pomoci jí tak k oranžové učebně. Hlasovat mohou i žáci školou povinní. Hlasování je spojeno s tipovací soutěží a pro tři vítěze jsou připraveny vymazlené netbooky. Proto mohou žáci hlasovat jen s dovolením rodičů. Přímý přístup k hlasování najdete na titulní straně školního webu (www.zschotoviny.cz) a z každé své mailové schránky můžete odeslat jeden hlas. Všem, kteří nám pomohou, děkujeme a věříme, že se nám opět podaří zlepšit technické podmínky výuky na naší škole.
autor je koordinátorem ICT ZŠ Chotoviny

lamp_logo